
M-am indragostit de Jasmin Noir anul trecut. Tocmai aparuse apa de parfum: profunda, misterioasa, invaluitoare, cu preferata mea, Kate Moss, pozand seducator. Ma uitam saptamana trecuta pe masuta mea de toaleta: sticla eleganta, neagra, capacul auriu. Dar cum afara era asa de cald, am ales un alt parfum, mai usor de purtat. Insa, de curand, colectia mea de parfumuri s-a imbogatit cu un new entry, tocmai lansat, apa de toaleta de la Jasmin Noir, pentru perioadele in care doresti arome transparente, radiante, proaspete si delicate. Carlos Beniamin si Sophie Labbe au mentinut codul pretios al apei de parfum , dar au adaugat in schema cateva lucruri noi. Apa de toaleta se deschide cu o impletire de note vibrante de seva si floare de lotus,iar inima parfumului este inaltata de senzualitatea notelor iasomiei sambac. Sa va spun insa pe scurt particularitatea pentru care iasomia este atat de apreciata. La rasaritul soarelui, bobocelul alb si pur are o aroma fresh si delicata; spre mijlocul zilei, elibereaza o aroma puternica, citrica, ce aduce a floare de portocal, iar seara revarsa note voluptoase, calde, coapte de razele soarelui si seducatoare. Jasmine Noir EDT contine notele bobocului din zori cu arome moscate, pentru a ispiti pe oricine. Si cand spun pe orcine, va rog sa ma credeti ca asa este. Sotul prietenei mele Anda, i-a furat acesteia apa de toaleta de la Jasmin Noir, pe care si-o cumparase pentru ea, o foloseste si nu vrea in ruptul capului sa i-o dea inapoi. Eu nu am mai auzit asa ceva. Voi ati mai auzit?? Pretul este de 250 ron pentru 50 ml.

